The schedule is Eastern Time Zone with the local Stuttgart times listed below. Schedule is subject to change.  For Mixed Group breakdown, use the following links to view PDFs:

Women Mixed Groups
Men Mixed Groups

Subdivision times listed in RED will be streamed on NBC live platforms. Click on the Watch link above for the links to the streams.

September 30
Stuttgart: September 30

Podium Training – Day 1
Women's Podium Training | Subdivisions 1-6
3:00 am - 4:30 am
Stuttgart: 9:00 am - 10:30 am
Women - Subdivision 1
MxG24 - UKR - AUS - MxG13
5:00 am - 6:30 am
Stuttgart: 11:00 am - 12:30 pm
Women - Subdivision 2
MxG15 - MxG23 - CZE - BEL
7:30 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:30 pm - 3:00 pm
Women - Subdivision 3
EGY - GER - MxG20 - MxG2
9:30 am - 11:00 am
Stuttgart: 3:30 pm - 5:00 pm
Women - Subdivision 4
MxG17 - MxG8 - PRK - KOR
12:00 pm - 1:30 pm
Stuttgart: 6:00 pm - 7:30 pm
Women - Subdivision 5
MxG5 - ROU - MxG21 - FRA
2:00 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 8:00 pm - 9:30 pm
Women - Subdivision 6
CHN - CAN - MxG4 - MxG10

October 1
Stuttgart: October 1

Podium Training – Day 2
Women's Podium Training | Subdivisions 7-12
3:00 am - 4:30 am
Stuttgart: 9:00 am - 10:30 am
Women - Subdivision 7
MxG12 - GBR - MxG16 - ITA
5:00 am - 6:30 am
Stuttgart: 11:00 am - 12:30 pm
Women - Subdivision 8
MxG11 - ESP - NED - MxG6
7:30 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:30 pm - 3:00 pm
Women - Subdivision 9
MxG9 - MEX - MxG7 - JPN
9:30 am - 11:00 am
Stuttgart: 3:30 pm - 5:00 pm
Women - Subdivision 10
MxG14 - ARG - RUS - MxG18
12:00 pm - 1:30 pm
Stuttgart: 6:00 pm - 7:30 pm
Women - Subdivision 11
MxG22 - HUN - SUI - MxG1
2:00 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 8:00 pm - 9:30 pm
Women - Subdivision 12
BRA - MxG19 - MxG3 - USA

October 2
Stuttgart: October 2

Podium Training – Day 3
Men's Podium Training | Subdivisions 1-4
4:00 am - 6:00 am
Stuttgart: 10:00 am - 12:00 pm
Men - Subdivision 1
ITA - TPE - KAZ - MxG21 - MxG19 - MxG2
7:00 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:00 pm - 3:00 pm
Men - Subdivision 2
NOR - MxG9 - MxG7 - HUN - MxG12 - FRA
10:30 am - 12:30 pm
Stuttgart: 4:30 pm - 6:30 pm
Men - Subdivision 3
RUS - BLR - MxG6 - TUR - MxG4 - MxG20
1:30 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 7:30 pm - 9:30 pm
Men - Subdivision 4
MxG1 - MxG13 - MxG10 - ESP - GER - BRA

October 3
Stuttgart: October 3

Podium Training – Day 4
Men's Podium Training | Subdivisions 5-8
4:00 am - 6:00 am
Stuttgart: 10:00 am - 12:00 pm
Men - Subdivision 5
USA - JPN - CAN - MxG14 - MxG8 - MxG23
7:00 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:00 pm - 3:00 pm
Men - Subdivision 6
CHN - BEL - MxG5 - FIN - MxG17 - AUS
10:30 am - 12:30 pm
Stuttgart: 4:30 pm - 6:30 pm
Men - Subdivision 7
UKR - KOR - MxG22 - GBR - MxG18 - MxG11
1:30 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 7:30 pm - 9:30 pm
Men - Subdivision 8
NED - MxG16 - MxG3 - ROU - MxG15 - SUI

October 4
Stuttgart: October 4

Qualifications – Day 1
Women's Qualifications | Subdivisions 1-6
3:00 am - 4:30 am
Stuttgart: 9:00 am - 10:30 am
Women - Subdivision 1
MxG24 - UKR - AUS - MxG13
5:00 am - 6:30 am
Stuttgart: 11:00 am - 12:30 pm
Women - Subdivision 2
MxG15 - MxG23 - CZE - BEL
7:30 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:30 pm - 3:00 pm
Women - Subdivision 3
EGY - GER - MxG20 - MxG2
9:30 am - 11:00 am
Stuttgart: 3:30 pm - 5:00 pm
Women - Subdivision 4
MxG17 - MxG8 - PRK - KOR
12:00 pm - 1:30 pm
Stuttgart: 6:00 pm - 7:30 pm
Women - Subdivision 5
MxG5 - ROU - MxG21 - FRA
2:00 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 8:00 pm - 9:30 pm
Women - Subdivision 6
CHN - CAN - MxG4 - MxG10

October 5
Stuttgart: October 5

Qualifications – Day 2
Women's Qualifications | Subdivisions 7-12
3:00 am - 4:30 am
Stuttgart: 9:00 am - 10:30 am
Women - Subdivision 7
MxG12 - GBR - MxG16 - ITA
5:00 am - 6:30 am
Stuttgart: 11:00 am - 12:30 pm
Women - Subdivision 8
MxG11 - ESP - NED - MxG6
7:30 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:30 pm - 3:00 pm
Women - Subdivision 9
MxG9 - MEX - MxG7 - JPN
9:30 am - 11:00 am
Stuttgart: 3:30 pm - 5:00 pm
Women - Subdivision 10
MxG14 - ARG - RUS - MxG18
12:00 pm - 1:30 pm
Stuttgart: 6:00 pm - 7:30 pm
Women - Subdivision 11
MxG22 - HUN - SUI - MxG1
2:00 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 8:00 pm - 9:30 pm
Women - Subdivision 12
BRA - MxG19 - MxG3 - USA

October 6
Stuttgart: October 6

Qualifications – Day 3
Men's Qualifications | Subdivisions 1-4
4:00 am - 6:00 am
Stuttgart: 10:00 am - 12:00 pm
Men - Subdivision 1
ITA - TPE - KAZ - MxG21 - MxG19 - MxG2
7:00 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:00 pm - 3:00 pm
Men - Subdivision 2
NOR - MxG9 - MxG7 - HUN - MxG12 - FRA
10:30 am - 12:30 pm
Stuttgart: 4:30 pm - 6:30 pm
Men - Subdivision 3
RUS - BLR - MxG6 - TUR - MxG4 - MxG20
1:30 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 7:30 pm - 9:30 pm
Men - Subdivision 4
MxG1 - MxG13 - MxG10 - ESP - GER - BRA

October 7
Stuttgart: October 7

Qualifications – Day 4
Men's Qualifications | Subdivisions 5-8
4:00 am - 6:00 am
Stuttgart: 10:00 am - 12:00 pm
Men - Subdivision 5
USA - JPN - CAN - MxG14 - MxG8 - MxG23
7:00 am - 9:00 am
Stuttgart: 1:00 pm - 3:00 pm
Men - Subdivision 6
CHN - BEL - MxG5 - FIN - MxG17 - AUS
10:30 am - 12:30 pm
Stuttgart: 4:30 pm - 6:30 pm
Men - Subdivision 7
UKR - KOR - MxG22 - GBR - MxG18 - MxG11
1:30 pm - 3:30 pm
Stuttgart: 7:30 pm - 9:30 pm
Men - Subdivision 8
NED - MxG16 - MxG3 - ROU - MxG15 - SUI

October 8
Stuttgart: October 8

Women’s Team Final
8:30 am - 11:05 am
Stuttgart: 2:30 pm - 5:05 pm
Women - All Qualified Countries

October 9
Stuttgart: October 9

Men’s Team Final
7:45 am - 11:00 am
Stuttgart: 1:45 pm - 5:00 pm
Men - All Qualified Countries

October 10
Stuttgart: October 10

Women’s All-Around Final
10:00 am - 12:45 pm
Stuttgart: 4:00 pm - 6:45 pm
Women - All Qualified Athletes

October 11
Stuttgart: October 11

Men’s All-Around Final
10:00 am - 1:25 pm
Stuttgart: 4:00 pm - 7:25 pm
Men - All Qualified Athletes

October 12
Stuttgart: October 12

Individual Apparatus Finals – Day 1
10:00 am - 1:50 pm
Stuttgart: 4:00 pm - 7:50 pm
Men & Women - All Qualified Athletes

Men – FX, PH, SR
Women – VT, UB

October 13
Stuttgart: October 13

Individual Apparatus Finals – Day 2
7:00 am - 10:50 am
Stuttgart: 1:00 pm - 4:50 pm
Men & Women - All Qualified Athletes

Men – VT, PB, HB
Women – BB, FX